info@visapedia.com:سازمان مهاجرتی ویزاپدیا نماینده فعال در ایران و سایر کشور ها می پذیرد.در صورت تمایل به همکاری لطفا رزومه و برنامه کاری خود را به این آدرس بفرستید

شما اینجا هستید : امریکا * مهاجرت از طریق کار EB3

مهاجرت از طریق کار EB3

مهاجرت به امریکا از طریق کاری EB3 ساده‌ترین روش اخذ گرین کارت و مهاجرت به آمریکا می‌باشد. شما می‌توانید از طریق این برنامه اقامت دایم آمریکا را برای همه اعضای خانوادتان (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) کسب نمایید. مهاجرت به امریکا از طریق کاری EB3 یکی از برنامه‌های نسبتا جدید وزارت مهاجرت امریکا برای اخذ اقامت دائم و گیرین کارت امریکا می‌باشد و تنها شرط لازم برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت به امریکا از طریق کاری EB3 داشتن پیشنهاد کار از شرکتهای معتبر در آمریکا می‌باشد که به تایید وزارت کار امریکا و نیز مهاجرت آمریکا رسیده باشد.

 شرکت مهاجرتی ویزاپدیا  توانسته است با همکاری یکی‌ از بزرگترین و معتبرترین سازمانهای حقوقی کشور آمریکا از شرکتهای آمریکائی در شغل‌هایی که با کمبود نیروی کار در امریکا مواجه هستند و نیاز به تخصص ندارند (مجوز استخدام نیروی کار خارجی‌ برای این مشاغل پیش از این از طرف وزارت کار آمریکا صادر شده است) تعداد محدودی فرصت شغلی کسب نماید که از این طریق افراد می‌توانند واجد شرایط برنامه EB3 گردند. لازم به ذکر است که اخذ اقامت دائم از این روش یکی از کم شرط‌ترین روشهای مهاجرت به امریکا محسوب می‌شود و افراد بدون نیاز به مدرک زبان (ایلتس یا تافل)، شرط سرمایه گذاری و یا مالی نیز می‌توانند از این طریق گیرین کارت امریکا را برای خود و سایر اعضای خانواده اخذ نمایند.

پشنهادات کاری مناسب روش EB3 معمولا مشاغل در زمینه‌های صنعتی، خدماتی و فروش می‌باشد.
برنامه مهاجرتی EB3 برخلاف ویزاهای موقت کاری که معمولاً ۱ساله می‌باشند، اقامت دائم (گیرین کارت) می‌باشد و چند روز پس از ورود موکلین به آمریکا گرین کارت دائمی و غیر مشروط آمریکا به ایشان اعطاء خواهد شد. تعهد انجام کار فقط برای متقاضی اصلی بوده (نه سایر افراد خانواده) و پس از اتمام کار برای شرکت، مانند هر شهروند آمریکایی دیگری, می‌توانندمشغول به انجام هر کار دیگری از قبیل شغل جدید در هر زمینه ای, ادامه تحصیل, افتتاح یک بیزنس گردند و در هر شهر دیگری در آمریکا  که مایل باشند زندگی نمایند. همچنین پس از حضور در امریکا به مدت ۲.۵ سال، در پایان سال چهارم می‌توانند پاسپورت این کشور را دریافت کنند. 

مراحل برنامه 3 EB :
 • تشکیل پرونده و ارسال به وزارت کار آمریکا
 • اخذ فایل نامبر از وزارت کار آمریکا
 • اخذ مجوز کار در آمریکا Labor Certificate
 • ارسال پرونده به وزارت خارجه آمریکا
 • صدور نامه زمان مصاحبه
 • انجام مصاحبه و صدور ویزای اقامت دائم
 • ورود به آمریکا و انجام کار برای کارفرما
لازم به ذکر است که کلیه مراحل فوق توسط وکیل رسمی‌ مهاجرت به آمریکا شرکت مهاجرتی ویزاپدیا  انجام می‌گیرد. همچنین جزئیات روش اخذ مجوز کار Labor Certificate در این لینک توضیح داده شده است. همچنین پس از صدور مجوز کاری توسط وزارت کار آمریکا، موکل میتواند به صورت رسمی‌ در وب سایت وزارت کار آمریکا تأییده خود را مشاهده نماید و در جریان پیشرفت پرونده خود قرار بگیرد. طول مدت زمان اخذ اقامت از این طریق حدود ۲ سال می‌باشد.
با توجه به اینکه در حال حاضر به غیر از EB3، تنها برنامه مهاجرتی آمریکا که منجر به اخذ گیرین کارت میگردد، برنامه سرمایه گذاری آمریکا می‌باشد، برای خانواده هایی که قصد سرمایه گذاری ندارند، برنامه مهاجرتی EB3 بهترین گزینه حال حاضر می‌باشد.

مزایای استفاده از این روش: 
 • امکان اقدام برای افراد با هرگونه مدرک تحصیلی و عدم نیاز به مدرک رسمی زبان انگلیسی (ایلتس یا تافل)
 • عدم نیاز به سرمایه گذاری، سابقه کار و یا شرط مالی
 • اخذ گیرین کارت دائمی در بدو ورود برای تمام افراد خانواده
 • داشتن شغل در بدو ورود امریکا
شرایط استفاده از این روش: 
 • داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای مورد تائید وزارت کار آمریکا (پیشنهاد کاری را ما برای شما تهیه می کنیم)
 • تمایل به کار برای کارفرما برای مدت یک (۱) سال
 • داشتن سلامت جسمانی و عدم سوء پیشینه
مشاغل موجود این روش: 
کار در چاپخانه و یا کارخانه بسته بندی محصولات کشاورزی فعلا موجود میباشد.

نحوه ی اقدام: 
با توجه به محدودیت ظرفیت الویت با افرادی است که زودتر اقدام به تشکیل پرونده نمایند. جهت ارزیابی شرایط اولیه متقاضیان لازم است که ابتدا فرم ارزیابی اولیه (فرم ارزیابی مهاجرت امریکا) را تکمیل نمایند. همکاران ما در مدت ٢٤ ساعت شرایط شما را ارزیابی مینمایند.

سوالات متداول در ارتباط با ويزاي سرمايه گذاري EB-3


سوال:  آیا مهاجرت به آمریکا از طریق EB3 روشی تازه است؟ علت و دلیل نیاز بازار کار امریکا به جذب نیروی کار خارجی چیست؟ و چطور در آمریکا فردی برای چنین مشاغلی پیدا نمی‌شود؟

پاسخ : در جواب باید ذکر شود که اولا دلیل بررسی پرونده موکلین در گام اول توسط وزارت کار امریکا همین نکته میباشد. به همین دلیل کارفرما باید مدارکی را نظیر علت نیاز به نیروی کار و عدم امکان  تهیه ان را از پیش به وزارت کار ارائه کرده و مجوزهای لازم را گرفته باشد. لذا سنجش شرایط کل امریکا برای این برنامه صحیح نمیباشد و صرفآ کارفرمایانی میتوانند از برنامه EB3 استفاده نمایند که قبلا مجوز لازم را از وزارت کار امریکا اخذ نموده باشند و دلیل اینکه موکلین باید به مدت یک سال در محلهای از پیش مشخص شده- که عموما دارای نرخ بیکاری بسیار پایین هستند (و نه در هر محل دلخواه در امریکا)- کار نمایند همین موضوع است. شرکت مهاجرتی ویزاپدیا  به دلایل فوق فقط با کارفرمایانی در ارتباط است که پیش از این صلاحیت و مجوزهای استخدامی آنها برای استفاده از برنامه مهاجرتی به تائید وزارت کار امریکا باشد


سوال:  با توجه به حضور نیروی کار فراوان در امریکا، دلیل پذیرش مهاجر از طریق EB3 چیست؟

پاسخ : برخلاف تصور همگانی در مورد حضور فراوان نیروی کار در امریکا و عدم نیاز به ورود مهاجرین به بازار کار این کشور، امریکا با کمبود شدید نیروی کار نیمه ماهر مواجه است و دولت امریکا برای تأمین این نیرو برای اقتصاد رو به رشد امریکا اقدام به راه اندازی برنامه EB3 نموده است. از طرفی نرخ بیکاری در امریکا در هر ایالت و برای مشاغل مختلف متفاوت می‌باشد. افراد در امریکا عموما دارای تحصیلات دانشگاهی بالا می‌باشند و به همین دلیل بیشتر دنبال مشاغل تخصصی می‌باشند و علیرغم وجود مشاغل مختلف در زمینه‌های عمومی، به دلیل داشتن بیمه بیکاری خوب زمان بیشتری را صرف پیدا کردن مشاغل تخصصی با درامد بالا می‌نمایند. از این رو شرکتهای آمریکائی مجبور به تأمین نیاز خود از سایر کشور‌ها میگردند.


سوال: تفاوت این روش با ویزاهای کاری H1 چیست؟

پاسخ : ویزاهای کاری صرفا جنبه موقتی دارند. به عبارتی تا زمانی که شما برای کارفرما کار می‌کنید حق اقامت در امریکا را دارد و پس از اتمام کار و یا عدم تمدید قرارداد مجبور به ترک امریکا هستید. در حالیکه متقاضیان این روش در‌‌ همان بدو ورود گیرین کارت و اقامت دائمی امریکا را گرفته و بدون هیچ محدودیت زمانی و برای همیشه قادر به زندگی در امریکا می‌باشند.


سوال: در این روش چطور می‌توان از صحت کار کارفرما آگاه گردید ؟

پاسخ : بر خلاف سایر روش‌های مهاجرتی، پس از تکمیل و ارسال مدارک به وزارت کار امریکا و پس از حدود ٢ تا ۴ ماه، مجوز کاری متقاضی صادر می‌گردد که در واقع تائید کارفرما و مجوز کار متقاضی می‌باشد. متقاضی با داشتن این شماره می‌تواند شخصا در سایت وزارت کار امریکا مشخصات و تائید پرونده خود را مشاهده نماید. در واقع یکی از ویژگیهای این روش اطلاع سریع از تائید پرونده متقاضی و کارفرما می‌باشد.


سوال: ضمانت و اعتماد انجام کار توسط شرکت مهاجرتی ویزاپدیا چیست ؟

پاسخ : بزرگ‌ترین ضمانت حسن انجام کار سوابق درخشان به همراه مجوزهای قانونی و دولتی این شرکت  است. این شرکت  همواره بیشترین میزان رضایتمندی مشتریان خود را دارا می‌باشد. علاوه بر ان در قرارداد ما فقط حدود ١٠ درصد به عنوان پیش پرداخت دریافت می‌گردد و سایر مبلغ پس از انجام هر مرحله از انجام کار اخذ می‌گردد.


سوال: آیا پس از ورود به امریکا دارای شغل و کار خواهیم بود؟

پاسخ : بله. مجوز کار در این روش کار واقعی می باشد


سوال: آیا نیاز به مدرک دانشگاهی و یا زبان نیز می‌باشد؟

پاسخ : خیر


سوال: آیا این روش محدودیت زمانی و ظرفیت خاصی دارد ؟

پاسخ : بله. با توجه به ظرفیت محدود استخدامی کارفرما، الویت با افرادی است که زود‌تر اقدام نموده‌اند


سوال: آیا در صورت ترک کاراقامت دائم نیز باطل می‌گردد ؟

پاسخ :خیر


سوال: آیا تمام افراد خانواده می‌توانند از این روش اقدام نمایند ؟

پاسخ : بله. تمامی افراد خانواده و فرزندان شامل یک پرونده بوده و همزمان وارد امریکا شده و گیرین کارت خود را دریافت می‌نمایند


سوال: آیا افراد با داشتن مدارک تحصیلی مانند پزشکی، مهندسی و... نیز می‌توانند اقدام نمایند؟

پاسخ : بله. 


برای مشاهده سوالات بیشتر کلیک کنید

" به اطلاع هموطنان محترم میرساند که اولین شهروند ایرانی ویزای اقامت خود از طریق EB3 را اخذ کرد "
 دریافت فایل pdf
تماس با ما:
ایران : آدرس ایران : تهران ،زعفرانیه، خیابان جامی شرقی، برج پارسا
کانادا: Suite 200 - 100 Park Royal West Vancouver, BC V7T 1A2
تماس مستقیم با ما : از ۹ شب تا ۱۱ صبح به وقت تهران
تهران: ۰۹۱۲۱۲۵۹۹۳۱ - ۸۵۳۱۴۶۳۱ - ۲۶۸۰۱۷۷۵
کانادا : ۶۰۴۶۵۷۱۳۷۷-۰۰۱